تصور یک پاستای خوشمزه بدون کره، خامه، شیر یا پنیر برای خیلی از ما دشوار است. اما امروز به شما ثابت می‌کنیم حتی افرادی که رژیم غذایی وگان و گیاه‌خواری هم دارند می‌توانند پاستاهایی به خوشمزگی بقیه را تجربه کنند.

شاید به عنوان کسی که تازه به جمع وگان‌ها و گیا‌هخواران پیوسته‌اید کمی از رژیم غذایی بدون تنوعتان خسته شده‌باشید. یا قصد داشته ‌باشید به جمع گیاهخوارها بپیونید اما از ترس از دست دادن لذت خوردن منصرف شده باشید. شاید در وهله اول این تصورتان پر بیراه نباشد. اما نگران نباشید شما به عنوان یک گیاهخوار می‌توانید همانقدر تنوع در رژیم غذاییتان داشته باشید که بقیه افراد دارند. فقط کمی خلاقیت لازم است که به مرور زمان وگان بودن به شما می‌دهد.

همجنین بخوانید: چند غذای بدون گوشت گیلانی

پاستا آوکادوو

آوکادوو یک جایگزین خوب گیاهی برای کره است. چربی کره دقیقا همان چیزی است که یک پاستا برای خوشمزه شدن نیاز دارد و شما حالا آن را با آوکادوو پر می‌کنید. کافی است آوکادوو را با کمی گشنیز و پیازچه مخلوط و در میکسر بریزید. میزان نمک و فلفلش را به سلیقه خودتان مشخص کنید و در نهایت با پاستاهای آب‌پز شده ترکیب کنید. اگر اهل غذاهای نرم ایرانی هستید می‌توانید کمی به این ترکیب فرصت دهید تام دم بکشد.


فتوچینی آلفردو وگان

در این فتوچینی فقط چالش شما در جایگزین‌های گیاهی در سس آلفردو است. نگران نباشید. سس‌آلفردو به این ترتیب قابل جایگزینی است: کمی بادام زمینی را از سه ساعت قبل در آب خیس کنید و سپس با قارچ ترکیب و همه را با میکسر کاملا له کنید. یک عصاره گیاهی که امروز در تمام فروشگاه‌ها در کنار عصاره‌های گوشت پیدا می‌شود را با بادام‌زمینی‌ّهای له شده در آب ریخته و کمی بجوشانید. بعد از اضافه کردن نمک و فلفل سس آلفردو وگان را با فتو‌چینی‌ها ترکیب و نوش جان کنید.


پاستا وگان با سس پستو

برای این پاستا کافی است خودتان را متقاعد کنید که پنیر پارمسان می‌تواند از ترکیبات پاستا با سس پستو نباشد. برای درست کردن سس این پاستا باید ریحان، سرکه بالزامیک، پودر زنجبیل، روغن زیتون، پوره بادام‌زمینی، آب‌لیموی تازه و نمک و فلفل را با هم ترکیب و داخل میکسر بریزید. ‌این سس آنقدر خوشمزه هست که هیچوقت جای خالی پارمسان را حس نکنید. مثل همیشه این سس را با پاستا‌ّها ترکیب و نوش جان کنید.


پاستا اسفناج

در این پاستا حرف اول و آخر را اسفناج‌ها می‌زنند. کافی است آنها را بپزید و کاملا له کنید. مایع یک دست سبز‌رنگ را با رب گوجه و گشنیز خرد شده ترکیب و به پاستا‌ها اضافه کنید. کمی لیمو و سیر رنده شده تازه می‌تواند طعم این پاستا را شبیه معجزه کند.


پاستا آوکادوو و پودر گوجه‌فرنگی

کافی است آوکادوو‌ّها را به جای کره و خامه به رسمیت بشناسیم و چرب کردن غذا را به عهده آنها بگذاریم. حالا آنها را با کمی پودر گوجه‌فرنگی و نمک و فلفل ترکیب و داخل میکسر خوب پوره کنید. حالا این کرم خوشمزه را به پاستا‌ها اضافه و اگر دوست داشتید با کمی ریحان تزیین کنید.

برای تهیه پودر گوجه‌فرنگی می‌توانید خودتان تابستان‌ها دست به کار شوید و از آفتاب نهایت استفاده را در خشک و پودر کردنشان ببرید و اگر هم نه به سراغ بازار تجریش بروید.