امروز می‌خواهم در مورد یک نوشیدنی سرد بنویسم. این نوشیدنی شاد در نگاه اول کمی عجیب باشد اما یاد گرفتنش کمک می‌کند که دور ریز مواد غذایی را کم کنید.

حتما پیش آمده که کمی شیرینی یا پای در یخچال مانده باشد. نه آنقدر تازه است که بشود برای مهمان سرو کرد و نه از تاریخ مصرفش گذشته که دیگر قابل استفاده نباشد.

اینجور وقت‌ها می‌شود از چیزهایی که در یخچال مانده خوراکی‌های جدید دیگری درست کرد. من گاهی با پای سیب کهنه یک نوشیدنی خوشمزه درست می‌کنم. اسمش را شاید بتوان شیک پای سیب یا اسموتی پای سیب گذاشت.

البته اسمش چندان اهمیتی هم ندارد. مهم این است که خوشمزه است و برای پذیرایی از مهمان‌های ناخوانده یا خوشحال کردن بچه‌ها و دیگر اعضای خانواده یک گزینه فوق‌العاده است. حتی می‌توان به عنوان یک عصرانه ساده و سریع یا یک صبحانه متفاوت به آن نگاه کرد.

شاید در خانه پای سیب نداشته باشید و از خودتان بپرسید آیا می‌توانم با کیک و پای دیگری درستش کنم؟ جوابش کاملا به ذائقه شما بستگی دارد. همه ما خوب می‌دانیم ترکیب چه طعم‌هایی را می‌توانیم دوست داشته باشیم. اما حتی اگر مطمئن هم نیستید پیشنهاد می‌کنم امتحان کنید. نهایتا یک روز یک نوشیدنی معمولی خورده‌اید. اتفاق بدی نمی‌افتد. تازه اتفاق خوبش این خواهد بود که بالاخره فهمیده‌اید ترکیب این دو طعم خیلی بد است و دلتان نمی‌خواهد برای بار دوم امتحانش کنید.

با نگارین فود و این نوشیدنی فوری همراه باشید.


یک نوشیدنی رژیمی هم یاد بگیرید: دمنوش هسته خرما؛ یک جایگزین سالم برای قهوه


مواد لازم برای تهیه شیک پای سیب

پای سیب، ۱ تکه

شیر، چند قاشق غذاخوری

بستنی وانیلی، ۴ اسکوپ

دارچین، به میزان لازم


طرز تهیه شیک پای سیب

ابتدا بستنی‌ها را از فریزر خارج کنید تا کمی نرم شوند.

پای سیب را با دست خرد کنید و داخل مخلوط‌کن بریزید.

بستنی، شیر و داریچین را اضافه کنید.

همه مواد را خوب در مخلوط‌کن میکس کنید تا کمی کف کنند.

شیک را در لیوان بریزید و با کمی دیگر دارچین تزیینش کنید.

برای تزیین می‌توانید از مغزهایی مانند فندوق یا بادام هم استفاده کنید.

شیک پای سیبتان آماده است. نوش جان کنید و بعد برای ما بنویسید که چقدر دوستش داشتید یا با ترکیب چه مواد دیگری می‌توانید نوشیدنی‌های هیجان‌انگیز درست کنید.


اگر باز هم نوشیدنی‌های خوشمزه و متفاوت می‌خواهید این مقاله‌ها را بخوانید:

قهوه تخم‌مرغی ویتنامی

نوشیدنی سالم آلبالو