خمیر پیتزا یکی از مهمترین ارکان هر پیتزایی است. اگر این بخش به درستی انجام نشود، به سختی می‌توانید با درست انجام دادن بخش‌های دیگر، یک پیتزای خوشمزه آماده کنید.

انواع پیتزا خمیر‌های متنوعی دارند. گاهی به اندازه تعداد سر آشپزها این خمیرها دستوراتی متنوع دارند. اما در بین همه آنها یک نوع خمیر ساده و سریع پیتزا است که بیش از بقیه طرفدار دارد. به این نوع خمیر، خمیر پیتزا کلاسیک هم می‌گویند. این خمیر پیتزا به جز اینکه ساده و سریع آماده می‌شود یک حسن دیگر هم دارد و آن این است که خبری از شیر و تخم مرغ در آن نیست و می‌تواند برای افرادی با رژیم غذایی وگان هم مناسب باشد.

همچنین بخوانید: طرز تهیه پیتزا وگان؛ پیتزا آووکادو با سس پِستو


مواد لازم برای تهیه خمیر پیتزا ساده

آرد سفید گندم، ۳ پیمانه

آب گرم، ۱ پیمانه

پودر مخمر، ۱ قاشق مربا خوری

روغن زیتون، دو قاشق غذاخوری

نمک، یک قاشق مربا خوری

شکر سفید، یک قاشق غذا خوری


طرز تهیه خمیر پیتزا

۱. پودر مخمر را در چند قاشق غذاخوری آب گرم حل کنید. توجه داشته باشید آب نباید جوش باشد. در این صورت مخمر خاصیت خود را از دست می‌دهد.

۲. آرد، روغن، شکر، نمک و مخمری که در آب حل شده را در ظرفی جداگانه ترکیب کنید.

۳. آب گرم را به آرامی به مواد اضافه کنید و همزمان ورز دهید. توجه کنید که در این مرحله دو نکته خیلی اساسی است. اول اینکه آب به هیچوجه نباید جوش یا سرد باشد. دمای آب باید در حدی باشد که نه با بردن دستتان در آن احساس سوختگی کنید و نه آنقدر سرد باشد که به راحتی بتوانید دستتان را داخلش ببرید.نکته مهم دیگر سرعت اضافه کردن آب و ورز دادن مواد است. سعی کنید آب را با سرعتی کم اضافه و با سرعتی بیشتر مواد را همزمان ورز دهید تا کاملا مخلوط شوند.

۴. بعد از اینکه تمام آب را به مواد اضافه کردید، آنقدر ورز دادن را ادامه دهید تا خمیری یک دست حاصل شود. این خمیر نباید به دست بچسبد. بنابراین اگر احساس می‌کنید هنوز کمی چسبندگی دارد، مقداری آرد به آن اضافه کنید.

۵. در این مرحله باید به خمیر استراحت دهید تا مخمر عمل کند. با یک دستمال روی ظرف خمیر را بپوشانید و به مدت یک ساعت و نیم در دمای بیرون و یا سه ساعت در دمای یخچال به آن زمان دهید.

۶. حالا خمیر شما آماده است. آن را به مدت ۳۰ دقیقه در فری با دمای ۱۸۰ درجه قرار داده تا شروع به پختن کند.

اگر دوست دارید انواع دیگر خمیر پیتزا را یاد بگیرید خواندن این مقاله را پیشنهاد می‌کنیم: طرز تهیه خمیر پیتزا با ماست


 قبل از آماده کردن این خمیر پیتزا به نکات زیر دقت کنید:

*قبل از پختن باید فر را به مدت یک ربع در دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد گرم کنید.

*دقت کنید از زمانی که خمیر را از داخل پوشش خارج می‌کنید تا موقع پهن کردنش در ظرف و قرار دادنش در فر نباید بیش از ده دقیقه زمان بگذرد. هرگز اجازه ندهید خمیر خشک و بیات شود. در این صورت کیفیت خمیر پیتزا پایین می‌آید.

*توجه کنید که در زمان پخت تا حد ممکن در فر را باز نکنید.

*اگر خمیر را برای استراحت در یخچال بگذارید، زمان به عمل آمدنش بیشتر می‌شود اما به این روش خمیر ترد‌تری نسبت به خمیرهایی که در دمای بالا استراحت می‌کنند پدید می‌آید.

*شما می‌توانید همزمان مواد اولیه پیتزا را روی خمیر ریخته و داخل فر بگذارید و یا خمیر را به مدت یک ربع نیم پز کنید و بعد مواد را اضافه کنید. اگر مواد پیتزا همگی پخته هستند، شیوه دوم برای شما بهتر است.

*قبل از پهن کردن خمیر در ظرف، داخل آن را چرب کنید.


اگر دوست دارید پیتزا بدون فر درست کنید، این مقاله را پیشنهاد می‌کنیم: چند ایده برای پخت پیتزا بدون فر