چند هفته پیش به یک مهمانی شام دعوت شدیم. جایی که مطمئن بودیم با غذاهای خیلی خوشمزه‌ای روبرو خواهیم شد. چون میزبان که یکی از دوستان خوب ما هست، دستپخت بسیار عالی دارد. در بین همه‌ی غذاهای هیجان‌انگیزی که پخته بود، یک ظرف سالاد با رنگ چشم‌نوازش خیلی جلب توجه می‌کرد. وقتی از میزبان درباره اون سالاد پرسیدم، گفت که این سالاد بلغور با سیب و چغندره! از میزبان مهربانم خواهش کردم تا دستور درست کردن این سالاد را برایم توضیح بده و امروز میخواهم با شما به اشتراک بگذارم.

این سالاد را با دانه‌های نرم بلغور، چغندر رنده شده، طعم سیب سبز و مقدار زیادی گیاهان تجربه کردم. گاهی هم تکه‌های گردو زیر دندان خودنمایی می‌کردند. 

سالاد بلغور با چغندر و سیب درواقع یک جشن خوشرنگ و لعاب برای معده شماست!

سالاد بلغور با چغندر و سیب

مواد اولیه:

یک دوم فنجان بلغور خوب

یک فنجان آب جوش

یک چغندر بزرگ پخته شده یا دو عدد کوچک

یک سیب سبز بزرگ

یک چهارم فنجان جعفری خرد شده

دو پیاز کوچک ریز خرد شده

یک چهارم فنجان گردو ریز خرد شده

یک چهارم فنجان روغن زیتون

یک لیموی تازه

یک قاشق غذاخوری رب انار ملس

نمک و فلفل سیاه به میزان لازم

چند شاخه تازه جعفری یا شوید برای تزیین

دستور پخت:

آب جوش را به بلغور اضافه کنید و اجازه دهید ده دقیقه بجوشد. باید تمام آب جذب بلغور شود و بلغورها نرم شوند. زمانی که بلغورها پختند آن‌ها را کنار بگذارید تا خنک شود. 

بلغور

در همین حین چغندرها را بشویید و پوست آنها را بگیرید و بگذارید با آب خوب بپزد و آنها را رنده کنید. سیب سبز را نیز بشوید و رنده درشت کنید. در یک کاسه چغندر، سیب، گردو و جعفری را مخلوط کنید. روغن زیتون، آب لیموی تازه، نمک و فلفل را نیز به مواد اضافه می‌کنیم و مواد را خوب مخلوط می‌کنیم. 

سالاد بلغور با چغندر و سیب

کاسه را به مدت 30 دقیقه در یخچال نگه دارید تا طعم‌ها به خوبی ترکیب شوند. سپس از یخچال خارج کنید و با شاخه‌های جعفری تازه تزیین کنید. 

سالاد شما آماده است، لذت ببرید!