این سالاد خیلی وقت‌ها به داد ما رسیده، زمانی که حوصله شام و ناهار درست کردن نداشتیم و اولین گزینه‌ای که به ذهنمان رسید سزار بود.
سالاد سزار یک غذای ساده و سبک است که شما می‌توانید بر اساس تمایل و علاقه خودتان برخی مواد آن را جابجا کنید. مثلا اگر دوست داشتید که یک سالاد سزار رژیمی داشته باشید، می‌توانید از پنیر استفاده نکنید. هم چنین پختن مرغ آن نیز می‌تواند به شیوه‌ی گریل یا سوخاری باشد.

دستور غذاهای ساده

مواد اولیه سالاد سزار:

150 گرم سینه مرغ

90 گرم نان تست

6 لیوان کاهوپیج

روغن زیتون 2 قاشق غذاخوری

نمک و فلفل سیاه به میزان دلخواه 

پنیر پارمزان به میزان دلخواه 

سس سالاد در صورت تمایل

یک حبه سیر

یک لیموی تازه


طرز تهیه سالاد سزار:

نان تست را در مربع های تقریبا دو سانت در دو سانت تقسیم کنید. حبه‌ی سیر را ریز رنده کنید و در تابه با کمی روغن زیتون بریزید. حالا نان تست‌های مربع شده را در تابه با سیر روغن زیتون کمی تفت می‌دهیم. نان‌ها نباید سرخ شوند بلکه در حدی که طعم سیر و روغن زیتون را به خود بگیرد کفایت می‌کند.

نان سزار

نان سزار

در اینجا قصد داریم از سینه مرغ گریل شده استفاده کنیم، پس از تابه های نچسب خط دار استفاده می‌کنیم و سینه‌ی مرغ را روی آنها قرار می‌دهیم تا گریل شوند. سطح تابه را کمی با روغن زیتون چرب کنید.

کاهو را به اندازه‌ای که تمایل دارید خرد کنید و درون یک کاسه بزرگ بریزید.

سینه مرغ گریل شده را به صورتی نواری یا مربعی برش دهید و روی کاهوها قرار دهید. حالا نان‌ تست‌های مربعی طعم‌دار شده را میریزیم. نمک و کمی فلفل سیاه، روغن زیتون و لیموی تازه را نیز به مواد اضافه کنید.
در انتها پنیر پارمزان را روی همه‌ی مواد میریزیم.
در این مرحله سزار شما آماده است و می‌توانید میل کنید اما اگر تمایل داشتید که حتما همراه سالاد خود سس داشته باشید می‌توانید سس سفید را به آن بیفزایید.

اگر به سالادها علاقه دارید، پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را از دست ندهید:

یک غذای رژیمی با کیسیر، سالاد بلغور ترکیه
سالاد نخود و پیاز مراکشی؛ یک سالاد گیاهی و سالم