خوراک دال عدس از غذاهای خوشمزه جنوب کشورمان است. مردم استان‌های خوزستان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان به وفور این غذا را درست می‌کنند. البته در استان‌های مرکز ایران مانند یزد هم دال عدس قدمت زیادی دارد؛ مثلا زرتشتیان یزد در روزهای نبُر (چهار روز در ماه که رژیم گیاهخواری واجب است) این غذای گیاهی را در منوی غذاهایشان قرار می‌دهند.

دال عدس غذایی ساده و سریع است. در روزهای شلوغ می‌توانید در کمتر از نیم ساعت آن را آماده و سر میز شام بیاورید. همچنین این غذا گیاهی است و برای کسانی که رژیم غذایی گیاهی و وگان دارند می‌تواند یک غذای ایده‌آل و خوشمزه باشد. غذایی که در عین بدون گوشت بودن می‌تواند نیاز بدن به پروتئین را برطرف کند.

اگر رژیم لاغری دارید یا معمولا عادت دارید غذاهای کم کالری بخورید می‌توانید روی دال عدس حساب کنید. این غذا می‌تواند به راحتی بدون روغن آماده شود و اگر نان و برنج را از کنارش حذف کنید هیچ چیزی به عنوان یک غذای رژیمی کم ندارد.

یک غذای رژیمی دیگر هم می‌خواهید؟ این مقاله را بخوانید: کتلت بدون گوشت؛ یک غذای رژیمی خوشمزه

دال عدس در هر کدام از شهرهای ایران با تفاوت‌هایی در ادویه و چاشنی‌ها درست می‌شود. ما در این یادداشت از بین انواع خوراک دال‌عدس نمونه خوزستانی آن را برای آموزش انتخاب کرده‌ایم. با نگارین فود همراه باشید.


تعداد نفرات: ۲ نفر

مدت پخت: ۳۰ تا ۴۵ دقیقه


مواد لازم برای تهیه دال‌عدس خوزستانی

دال عدس، ۱ لیوان

سیب‌زمینی نگینی، ۱ فنجان

پیاز خرد شده، ۱ فنجان

تمر هندی، ۲۰۰ گرم

سیر له شده، ۱ قاشق مربا خوری

رب گوجه فرنگی، ۱ قاشق غذاخوری

پودر تخم گشنیز، ۱ قاشق مربا خوری

زردچوبه، به میران لازم

فلفل و نمک، به میزان لازم


طرز تهیه

ابتدا عدس قرمز یا همان دال عدس را با میزان کافی آب بپزید. معمولا زمان پخت دال عدس حدود یک ربع است و اگر بیش از آن روی اجاق بماند له می‌شود.

پخت دال عدس


حالا در زمانی که تا پخت دال عدس دارید، شیره تمر هندی را بگیرید. برای این کار باید مقداری آب جوش روی آن بریزید و به هم بزنید. اجازه دهید تمر‌هندی‌ها در آب جوش به مدت یک ربع باقی بمانند. بعد از اینکه تمر‌ها خوب با آب مخلوط شدند، آن‌ها را از صافی بگذرانید تا هسته‌ها جدا شوند.

شیره تمر هندی دال عدس

ممکن است بعد از بار اول صاف کردن، حس کنید هنوز مقداری تمر به هسته‌های چسبیده. می‌توانید برای بار دوم و چندم تمر‌ها را در آب جوش بریزید تا شیره‌ آن‌ها کاملا جدا شود.

همزمان در ظرفی دیگر پیاز داغ درست کنید. همراه با پیاز‌ها تخم گشنیز، سیر و ادویه‌ها را اضافه و در نهایت آن‌ها را با رب گوجه تفت دهید.

پیاز داغ دال عدس


بعد از پخت کامل عدس قرمز، کف سفید روی آن را بگیرید و سیب‌زمینی‌های نگینی را اضافه کنید.

بعد از پختن سیب‌زمینی‌ها پیاز‌داغی که به همراه رب تفت داده بودید و شیره تمر هندی را اضافه کنید.

اجازه دهید مواد به مدت ۵ دقیقه با هم بجوشند.

مراحل پخت دال عدس

حالا دال عدس شما حاضر است. می‌توانید آن را با کمی گشنیز و جعفری خرد شده تزیین و نوش جان کنید.

دال عدس با برنج


برای سرو دال عدس می‌توانید از پلو و یا نان استفاده کنید.

اگر بخواهید دال عدس را بدون نان و برنج نوش جان کنید، می‌توانید کمی آب آن را بیشتر بگیرید و شبیه سوپ سرو کنید.


شما در شهر یا روستای خود چه شیوه‌ای برای پخت دال عدس دارید؟ برای ما از روش‌های پخت بومی خود بنویسید تا در مطالب بعدی سراغ شهر و استان شما بیاییم.

اگر دوست دارید با غذاهای ساده دیگر شهرهای ایران آشنا شوید این مقالات را بخوانید:

شکمگردی در اردکان؛ سه غذای ساده با ارده

چند غذای ساده، سریع و بدون گوشت ایرانی