امروزه ما انسان‌ها در جامعه‌ای با آلودگی‌های بی‌شماری زندگی می‌کنیم. این آلودگی‌ها می‌تواند باعث آسیب رساندن به سیستم ایمنی بدن ما شود. برای حذف این سموم از بدن، ما به روش‌های سم‌زدایی نیاز داریم. آسان‌ترین راه برای از بین بردن این مواد مضر از بدن، مصرف مقدار زیادی آب در طول روز و هیدراته نگه‌داشتن بدن است. Detoxification یا سم زدایی با استفاده از آب، فرایندی است که از کبد آغاز می‌شود، سپس به آرامی در اندام‌های دیگر مانند ریه‌ها و روده‌ها عمل می‌کند. 

دتاکس واترها چه هستند؟

دتاکس واتر یا دتوکس واتر، آب‌های طعم‌داری هستند که این نوشیدنی‌های خوشمزه به شما کمک می‌کنند تا بتوانید به سادگی روزانه مقادیر زیادی آب بنوشید و بدن خود را هیدراته نگه دارید. این نوشیدنی‌های خوشمزه با انواع میوه‌های تازه، سبزیجات و گیاهان تهیه می‌شود.

دتاکس لیمو و خیار

خیار و لیمو برای سم‌زدایی یک دستور کلاسیک است که هم به سادگی تهیه می‌شود و هم طعم بی‌نظیری دارد. هم خیار و هم لیمو برای اضافه وزن بسیار مفید هستند و ویتامین‌های مفیدشان در آب تزریق می‌شود. اگر به طور منظم این نوشیدنی را بنوشید نتایج آن را می توانید درطی چند روز مشاهده کنید. 

فواید استفاده از لیمو و خیار:

این مواد سموم را از بین می‌برد و روده شما را پاک می‌کند؛ بنابراین از هرگونه مسمومیت گوارشی جلوگیری می‌کند. خیار به آنزیم‌های گوارشی کمک می‌کند که عمل هضم به سادگی صورت بگیرد. یک لیوان از این دتاکس را با معده خالی در ابتدای روز برای سم‌زدایی می‌توانید مصرف کنید.

هم‌چنین لیمو و خیار هر دو برای پوست عالی هستند؛ مصرف این نوشیدنی، پوست‌تان را شفاف و هیدراته نگه می‌دارد. آنزیم‌هایی که این دو میوه به همراه دارند در مقابله با آکنه نیز به شما کمک می‌کنند. حفظ تعادل الکترولیتی نیز از دیگر فواید این نوشیدنی شگفت‌انگیز است که حس خستگی را از شما دور می‌کند.

با افزودن نعنا به این نوشیدنی می‌توانید فواید آن را چندین برابر کنید. نعنا یک خنک‌کننده طبیعی است که می‌تواند درجه حرارت بدن را تنظیم کند. علاوه بر این‌که نوشیدنی‌تان خوشمزه‌تر می‌شود، هضم غذا را نیز برای شما خیلی راحت می‌کند.


مواد اولیه:

دو عدد خیار

یک لیمو 

یک بطری آب

چند تکه یخ

و برگ‌های نعنا

آماده‌سازی:

خیارها را بشویید و پوست بگیرید و در خیلی نازک حلقه حلقه کنید. 

لیمو را نیز بشویید و در حلقه‌های نازک برش بزنید.

برگ‌های نعنا را با یک چاقوی تیز ساتوری کنید. 

کافیست تمام مواد را با آب و تکه‌های یخ ترکیب کنید. به همین سادگی! نوشیدنی شگفت انگیزتان آماده است. 

سعی کنید همیشه دتاکس واتر را خودتان در خانه تهیه کنید، زیرا نوشیدنی‌هایی که در کافه‌ها و فروشگاه‌ها به صورت آماده هستند؛ ممکن است مدت‌های زیادی مانده باشند و قطعا مواد مفید کمتری برای سلامتی‌تان دارند.