همیشه شکم‌گردی یکی از جذاب‌ترین بخش‌های سفر است؛ به ویژه اگر بخواهید به مالزی سفر کنید. غذاهای مالزی سرشار از ذوق و سلیقه هستند. عطرگیاهان ویژ‌ه‌ای که در آسیای جنوبی رشد کرده‌اند، می‌توانند طعم خاصی به همه‌ی غذاها بدهند و شما را شیفته خودشان کنند.

 مرغ کاری یک غذای خوشمزه است که در بیشتر رستوران‌های مالزی می‌توانید آن را پیدا کنید و با ران مرغ درست می‌شود. طرز تهیه آن بسیار ساده است و مواد اولیه‌ی کمی دارد، پس چرا نتوانیم آن را به راحتی در خانه درست کنیم؟! این دستور پخت را دنبال کنید و برای پخت وعده‌ی غذایی بعدی‌تان دست به کار شوید.

مواد لازم:

دو عدد ران مرغ

یک سیب ‌زمینی کوچک

زنجفیل تازه آسیاب شده

دو حبه سیر آسیاب شده

یک پیاز متوسط مکعبی یا رنده شده

دو قاشق پودر کاری

دو قاشق پودر چیلی

یک چوب دارچین

یک فلفل قرمز خرد شده

برگ خرد شده کاری ( در صورتی که در دسترس دارید)

نصف فنجان شیر نارگیل یا آب

زردچوبه به مقدار لازم

دستور پخت:

پیاز مکعبی شده، سیر آسیاب شده و زنجفیل را به مدت دو الی سه دقیقه در روغن تفت می‌دهیم. سپس پودر کاری، پودر چیلی و برگ کاری را به آن‌ها اضافه می‌کنیم تا کاملا طلایی و براق شوند. ران مرغ شسته شده را به مواد اضافه می کنیم. مقداری زردچوبه نیز می‌توانید به مواد اضافه کنید. سیب زمینی ها را پوست بگیرید و به اندازه های متوسط خرد کنید. سیب زمینی را نیز به مواد اضافه کنید. این مواد را خوب با یکدیگر مخلوط کنید و تفت بدهید. 

malaysian-chicken-curry مرغ کاری مالزی

آب یا شیر نارگیل را به مواد اضافه کنید و اجازه بدهید که بجوشد. صبر کنید که میزان آب غذا کم بشود و جا بیفتد. چوب دارچین را روی مواد قرار می‌دهیم تا عطر ویژه‌ای به غذا بدهد. مرغ کاری شما آماده است! می‌توانید آن را با برنج یا نان سرو کنید. 

malaysian-chicken-curry مرغ کاری مالزی