بسیاری از شما عزیزان از ما خواسته بودید که دستور پخت غذاهای متفاوت با ادویه‌های ترکیبی جدید نگارین فود را در سایت برای شما داشته باشیم، به همین دلیل امروز درباره یک خوراک بسیار خوشمزه که در مدت زمان بسیار کمی آماده می‌شود، صحبت می‌کنیم.
مرغ مراکشی با ادویه راس الحانوت، سیر، زیتون و لیمو یک دستور ساده و خوشمزه آفریقای شمالی‌ست.

مواد اولیه مرغ مراکشی


ادویه راس الحانوت دو قاشق غذاخوری (خرید از فروشگاه نگارین فود)

تکه های مرغ 4 تکه ( ران، سینه و ...)

نمک به میزان لازم

لیمو ترش یک عدد 

زیتون بدون هسته نصف فنجان 

پیاز ریز خرد شده یک عدد

سیر ریز خرد شده دو حبه 

گشنیز ریز خرد شده یک فمجان 

آب مرغ یا آب سبزیجات یک لیوان 

خرید ادویه‌های خاص شهرها و کشورهای مختلف از فروشگاه نگارین فود

چطور مرغ مراکشی درست کنیم؟

دستور غذا با مرغ

ابتدا تکه‌های مرغ را کاملا خشک کنید ( به دلخواه از تمام قسمت‌های مرغ میتوانید استفاده کنید). حالا از ادویه راس الحانوت و کمی نمک برای مزه دار کردن مرغ استفاده می‌کنیم. ادویه را کامل در سطح مرغ مالش دهید و اجازه دهید 40-45 دقیقه طعم‌دار شود. اگر وقت داشتید 2 ساعت زمان بدهید.

مرغ مراکشی

حالا تابه را با کمی روغن (بهتر است از کنجد یا زیتون استفاده شود) به گرمای متوسط برسانید و مرغ ها را خوب سرخ کنید تا قهوه‌ای شوند.

اگر خواستید این دستور رژیمی باشد از تابه گریل استفاده کنید.

بعد اینکه کامل مرغ‌ها سرخ شدند، حرارت را کم کنید و سیر، پیاز خرد شده، سیر و گشنیز ریز خرد شده را هم اضافه کنید. بگذارید کمی با هم تفت بخورند. 

خرید ادویه راس الحانوت

بعد از اینکه نرم شدند، زیتون بدون هسته و لیموهای ورقه شده را اضافه کنید.
در این مرحله کمی آبجوش ( یا بهتر است از آب مرغ یا آب سبزیجات استفاده کنید) اضافه کنید و در تابه را بگذارید تا طعم مواد به خورد هم برود.
بعد از اینکه آب غذا کشیده شد و مواد کامل پخته شدند، از کشمش، مویز، بادام هندی، بادام درختی یا هر دانه‌ی روغنی که دوست داشتید برای روی این غذا استفاده کنید.
امیدواریم این غذای بی‌نهایت خوشمزه را درست کنید و لذت ببرید.

اگر به غذاهای بین المللی علاقه دارید، خوراک مرغ امریکای لاتین؛ یک غذای ساده با مرغ هم میتواند برای شما جذاب باشد!ترجمه شده از صفحه غذاهای مدیترانه‌ای