بنظرم غذاهای مراکشی خیلی جذاب هستند. شاید برایتان خنده دار باشد اما من نه تاکنون به مراکش سفر کرده‌ام و نه به یک رستوران مراکشی رفته‌ام. اما ساعت‌های زیادی را صرف مطالعه غذاهای مراکشی کردم و بنابراین می‌توانم در درست کردن یک سالاد خوشمزه مراکشی ادعا داشته باشم. 

مراکش سرزمین رنگ‌ها، ادویه‌جات، ترکیبات متفاوت عطر و طعم‌های غیرمعمول و همه‌ی چیزهای خوشمزه است. چند دستورالعمل مراکشی را خودم امتحان کردم پس به ترتیب طرز تهیه آن‌ها را برای شما قرار می‌دهم. 

این سالاد نخود مراکشی یکی از قدیمی‌ترین کشفیات من از غذاهای مراکشی است که فکر می‌کنم اگر برای مهمانان خودتان درست کنید، لذت می‌برند. 

سالاد بلغور با چغندر و سیب، سالاد بلغور ترکیه ای و سالاد مرغ و فلفل دلمه از دیگر سالادهای هیجان انگیز نگارین فود هستند، که پیشنهاد می کنیم آنها را از دست ندهید.


با هم این سالاد نخود، پیاز و پاپریکای کشور مراکش را مرور می‌کنیم. 

مواد اولیه برای 4 نفر کافیست. 

نکته: در دستورالعمل اصلی از یک قاشق چایخوری زیره سبز استفاده شده‌ است، طبق ذائقه خودتان می‌توانید مقدار آن را کم‌تر کنید.

نکته: زمانی که مواد را با هم ترکیب می‌کنید، دقت داشته باشید که نخودها گرم باشند، به این ترتیب طعم‌های مختلف را به خود جذب می کند.

مواد اولیه طرز تهیه سالاد نخود مراکشی:

1 و 4/1 فنجان نخود (یک شب تا صبح نخودها خیسانده شوند)

1 پیاز متوسط (برش‌های بسیار نازک)

4 حبه سیر (کاملا ریز خرد شده)

تقریبا یک قاشق چایخوری زیره سبز

1 قاشق چایخوری پودر پاپریکا 

3 قاشق روغن زیتون 

1 لیموی ترش تازه 

دسته‌ی کوچکی از جعفری تازه (خرد شود)

دسته‌ی کوچکی از گشنیز تازه (خرد شده)

فلفل سیاه و نمک


طرز تهیه سالاد نخود و پیاز مراکشی:

نخودها را در یک قابلمه بریزید و تا جایی که روی نخودها را بپوشاند، آب اضافه کنید و اجازه دهید که بجوشد. حرارات را متوسط کنید و اجازه دهید تقریبا 45 دقیقه نخودها کاملا بپزند و نرم شوند. زمانی که نرم و پخته شدند آن‌ها را آبکش کنید و نخودهای گرم را به یک کاسه اضافه کنید. پیازهای بسیار نازک برش داده شده، سیر، زیره سبز و پاپریکا را اضافه کنید و کاملا بهم بزنید تا مزه‌ها ترکیب شوند. حالا گشنیز، جعفری، آب لیموترش تازه و روغن زیتون را اضافه کنید. و در انتهای نمک و فلفل سیاه را طبق ذائقه خودتان به سایر مواد بیفزایید. 

به همین سادگی و در چند مرحله این سالاد هیجان انگیز و فوق‌العاده خوشمزه آماده شد. حتی می‌توانید آن را با نان سرو کنید. 

اگر دوست داشتید که یک غذای ساده و سبک برای شام داشته باشید هم، این سالاد می‌تواند یک انتخاب سالم و پر از ویتامین باشد. 

اگر دوست داشتید یک سالاد ماکارونی خاص را تجربه کنید؛ سالاد رنگین کمانی یک انتخاب خوب است.


ترجمه شده از AzCook