شما معمولا چگونه قارچ را سرخ می‌کنید؟ در یک تابه مقداری روغن یا کره می‌ریزید و سپس قارچ ها را درونش سرخ می‌کنید. اما در این دستور غذا اینگونه نیست. در این روش جالب آماده‌سازی، شما ابتدا قارچ‌ها را در آب و نمک می‌ریزید و مدتی درون آب و نمک می‌ماند، سپس آن‌ها را با کره سرخ می‌کنید. در نهایت هم با پیاز کاراملی ترکیب می‌کنید. به طرز باورنکردنی خوشمزه می‌شود! 

این روش کلاسیک برای پختن قارچ به ویژه در آذربایجان و روسیه بسیار متداول بوده است. 

خوراک قارچ و پیاز، می تواند یک غذای سبک و ساده برای وعده شام باشد. هم‌چنین می‌توانید از آن به عنوان یک پیش غذایی که به سرعت آماده می شود، استفاده کنید. 

همچنین بخوانید: کتلت بدون گوشت؛ یک غذای رژیمی خوشمزه

این مواد اولیه برای 2-3 نفر کافیست.

مواد اولیه خوراک قارچ و پیاز:

قارچ 700 گرم، تمیز شسته شده و خرد شده

حدود 4 قاشق غذاخوری کره، روغن زیتون یا سویا 

2 پیاز متوسط ریز خرد شده

فلفل سیاه و نمک

شوید تازه خرد شده برای تزیین

طرز تهیه:

یک قابلمه متوسط را با آب پر کنید و یک قاشق غذاخوری نمک اضافه کنید. اجازه دهید که آب به جوش بیاید. قارچ‌های خرد شده را به قابلمه اضافه کنید و ده دقیقه روی حرارت متوسط قرار دهید. آب باید روی قارچ‌ها را بپوشاند. 

در حالی که قارچ درون قابلمه است، کره را درون تابه گرم کنید و پیازهای ریز خرد شده را به آن اضافه کنید. اجازه دهید که 15 دقیقه به طور کامل طلایی شود. پیازها از تابه خارج کنید، اما اجازه دهید که باقیمانده کره بماند. حالا قارچ‌ها را از درون آب خارج کنید و به تابه اضافه کنید و در صورت لزوم دوباره روغن یا کره اضافه کنید. تا زمانی که قارچ قهوه‌ای شود به هم زدن ادامه دهید. 

حالا که قارچ‌ها نیز سرخ شدند، پیازها را اضافه کنید. ده دقیقه دیگر اجازه دهید روی اجاق گاز بماند و نمک و فلفل سیاه را اضافه کنید.

حالا مواد را از روی حرارت بردارید و شوید تازه خرد شده را به آن اضافه کنید.

تنها با استفاده از ترکیب سه ماده اولیه پیاز، قارچ و شوید، یک غذای سالم و گیاهی را خواهید داشت. اگر تمایل داشتید می‌توانید مقداری خامه ترش در کنار این غذا قرار دهید. 

خوراک شما آماده شد!

همچنین بخوانید: کوکو سبزی وگان؛ یک غذای ساده برای شام

ترجمه شده از AzCook