کاشان مثل بیشتر شهرهای ایران از آن شهرهاست که غذاهایش به خودی خود می‌توانند بخش مهمی از سفرمان به این شهر باشند. درست است که برای همه ما دیدن خانه‌های تاریخی، قدم زدن در خیابان علوی و کوچه پس‌کوچه‌های زیبایش و گشت و گذار در روستاهای اطراف کاشان مثل نراق آنقدر زمان به خودشان اختصاص می‌دهد که چندان فرصت نمی‌شود سراغ فرهنگ‌ غذایی این شهر برویم. اما همین‌جا بهتان اطمینان می‌دهم که حتی با حذف کردن بعضی جاذبه‌های گردشگری و پرداختن به خوراکی‌های شهر نه تنها چیزی را از دست نمی‌دهید بلکه لحظات سفرتان را هم خوشمزه‌تر کرده‌اید.


در نخلستان‌های جنوب چه بخوریم؟ قهوه هسته خرما


در این یادداست کوتاه نگارین فود چند غذای خوشمزه کاشانی که خوردنشان سفرتان را زیبا می‌کند و نخوردنشان چیزی از خوشی‌هایش کم می‌کند را لیست می‌کند. البته خوردن همه این غذاها در یک سفر امکان ندارد و هر مسافری ناچار به انتخاب است. برای همین ما غذاها را به ترتیبی که به ذائقه خودمان خوش می‌آمد لیست کردیم.


اگر دوست دارید بدانید در سفر به گیلان چه بخورید این مقاله مناسب شماست:

چند غذای بدون گوشت گیلانی

گوشت و لوبیا با شوید پلو، بهترین انتخاب برای عاشقان گوشت

بدون شکل گوشت و لوبیا از بهترین‌ها و خوشمزه‌ترین‌های کاشان است. حالا اینکه برای شما بهترین گزینه باشد یا نه بستگی مستقیم به چند نکته دارد. اول اینکه چقدر گوشتخوارید و دوم اینکه چقدر از صبح توی کاشان و بین خانه‌های تاریخی‌اش راه رفته اید و از پله‌های بلندشان بالا و پایین کرده اید و چقدر بدنتان به تقویت نیاز دارد.

برای یک روز پر از گردش و پرسه در شهر، گوشت و لوبیا بهترین گزینه است. این غذا ترکیبی از لوبیای سفید، گوشت بره و در بعضی موارد سبزیجاتی مانند شنبلیه است. کاشانی‌ها گاهی گوشت و لوبیا را با شوید پلو و گاهی با نان می‌خورند که در هر دو صورتش بسیاز خوش طعم است.


درباره غذاهای شیرازی بخوانید:

چند غذای ساده و بدون گوشت که باید از شیرازی‌ها یاد بگیریم.

شفته انار، برای دوستداران غذای ترش

انواع شفته‌ها را می‌توانید در کاشان تجربه کنید که یکی یکی در موردشان خواهیم گفت. ممکن است در نگاه اول فکر کنید این غذاها نوعی پلوی شفته شده باشند. اما خیالتان راحت چون اسمشان هیچ ربطی به پلو و شفتگی ندارد. برای پخت تمام انواع شفته‌های کاشانی باید گوشت چرخ‌کرده و پیاز را با آرد نخودچی و ترخون و مرزه ترکیب و قلقلی کنید.

در مورد شفته انار، وقتی این ترکیب انجام شد، پیاز داغ را با کمی زردجوجه و رب انار ترکیب و رویش آب می‌ریزید تا به جوش بیاید. بعد کوفته‌های ریز را به این مواد اضافه و به آن فرصت پخت می‌دهید.

شفته انار کمی ترش و اگر ربش ملس باشد کمی ملس است. این غذا برای وقت‌هایی که از صبحش حسابی شیرینی و سوهان کاشانی خورده‌اید و دلتان می‌خواهد شامتان همه چیز را ببرد می‌تواند گزینه خوبی باشد.

شفته بادمجان، یک ترکیب عالی از طعم گوشت و بادمجان

برای پخت شفته بادمجان باید مثل شفته انار عمل کرد. با این تفاوت که اینبار به جای رب انار به آب شفته رب گوجه و بادمجان سرخ شده اضافه می‌کنیم. این غذا برای عاشقان بادمجان بهترین انتخاب است.


دو غذای ساده و گیاهی شاهرودی یاد بگیریم:

اشکنه برگه زردآلو؛ غذای ساده شاهرودی

غذای ساده شاهرودی؛ خورشت سیب آلبالو


شفته سماق، برای آنهایی که عاشق طعم‌های متفاوتند

اگر در غذاخوردن و تست کردن طعم‌های جدید کمی ماجراجو باشید این غذا برای شما بهترین انتخاب است. برای این شفته تمام مراحل را مانند دیگر شفته‌ها انجام می‌دهند  در نهایت سماق را در آب جوشانده و تفاله‌اش را دور می‌ریزند. کوفته‌های ریز را به این آب سماق اضافه و بعد از اینکه کمی پخت نوش جان کنند.


آبگوشت لوبیا سفید، برای آنها که می‌خواهند غذایی سازگار با طب سنتی بخورند

کاشان شهر آبگوشت‌هاست. اکثر غذاهای کاشانی آبکی هستند و به نظر می‌آید دلیل اصلی‌اش خشکی آن اقلیم و نیاز بدن مردنماش به خوردن غذایی با طبع کمی مرطوب است.

آبگوشت لوبیا سفید تفاوت زیادی با همان آبگوشت کلاسیک ندارد. فقط به جای باقی حبوبات به آن لوبیا اضافه می‌کنند. لیمو عمانی و دارچین هم چاشنی این آب گوشت است.


آبگوشت به کاشانی، برای عاشقان به و انار

کاشان در میان آبگوشت‌های متنوعش یک نوع دیگر آبگوشت دارد که بر خلاف تصوری که از به داریم نه تنها شیرین نیست بلکه حسابی هم ترش است. این آبگوشت از ترکیب گوشت، به، رب انار یا آب انار و عدس تهیه می‌شود و دلیل اصلی ترش مزه بودنش همین وجود آب انار یا رب انار است.


شامی هویج، برای وقت‌هایی که دلتان شام سبک می‌خواهد

شامی هویج ترکیبی از گوشت چرخ کرده، آرد نخودچی، هویج رنده شده و تخم مرغ و سرکه است. همه مواد را ورز و در نهایت سرخ می‌کنند. این غذا در بین اصفهانی ها هم بسیار پر طرفدار است.


چلو دیزی، برای آنهایی که هیچ غذایی را بدون پلو نمی‌خورند

اگر عاشق پلو هستید و هر غذای بدون برنجی را غذا به حساب نمی‌آورید، اگر از آنهایی هستیدکه حتی موقع دیزی خوردن هم اگر می‌توانستید کمی پلو سفارش می‌دادید، این غذا برای شما ساخته شده. برای پخت چلو دیزی باید اول گوشت و لوبیا چشم بلبلی را مثل یک دیزی معمولی بپزید و در نهایت با پلو دم کنید.


آبگوشت به آلو، برای وقت‌هایی که هوس غذای شیرین کرده‌اید

ترکیب لوبیا سفید، گوشت، به و آلو با هم این آبگوشت کاشانی تقریبا شیرین و بسیار خوشمزه را می‌سازد. این غذای کاشانی این روزها رو به فراموشی است و کمتر بین مردم رواج دارد.


جوجویی تاس کباب کاشان، برای آنهایی که مجذوب اسم‌های غریب می‌شوند

جوجویی تاس کباب هیج جوجویی در درون خود ندارد. ترکیبی از بادمجان و گوشت و رب انار است که مثل تاس کباب‌هایی که در دیگر شهرها هم رواج دارد روی هم قرار می‌گیرند و پخته می‌شوند. تنها تفاوت این مدل کاشانی با باقی دوستانش این است که این یکی رب انار دارد.


خورش نخود آله، برای خورش خورهای قیمه دوست

این غذا همان چیزی است که یزدی‌ها به آن قیمه یزدی می‌گویند. آله در کاشانی به معنای نصف شده است. در این غدا نخود‌ها را خیس و از وسط لپه می‌کنند. سپس مانند قیمه کلاسیک آن را می‌پزند. تنها تفاوتش این است که در قیمه لپه می‌ریزند و در خورش نخود آله از نخود استفاده می‌شود.


از غذاهای اردکان بخوانید:

شکمگردی در اردکان؛ سه غذای ساده با ارده


حتما کاشان و اطرافش انواع و اقسام غذاهای دیگر را هم دارد. غذاهایی که این روزها فراموش شده‌اند یا کمتر مورد توجه مردمند. انواع آبگوشت‌ها، انواع شفته‌ها و پلوهایی که باید نام و شیوه طبخشان زنده بمانند. اگر از بین آنها چیزی می‌شناسید که در این مقاله نیست حتما برایمان بنویسید.