این پیتزا به‌راحتی درست می‌شود، خیلی خوشمزه است و از همه مهمتر اینکه برای کسانی که رژیم غذایی وگان یا گیاهخواری دارند یک پیتزای ایده‌آل است. در این پیتزا خبری از گوشت، پروتئین حیوانی، پنیرهای چرب و لبنیات نیست. اگر از چربی خوبی، کلسترول، کبد چرب و اسید اوریک بالا  رنج می‌برید و مدتهاست هوس یک پیترای خوشمزه کرده‌اید می‌توانید روی این دستور پخت پیتزای رژیمی حساب کنید.

اگر هم دلتان کمی تازگی می‌خواهد و دیگر از غذاهای سنگین گوشتی خسته شده‌اید می‌توانید مخاطب این پیتزا باشید. گاهی فراموش می‌کنیم با تنوع گیاهی اطرافمان چه ترکیبات خلاقانه ای می‌توانیم بسازیم. آشپزی همین است. شناخت طعم‌ها و خلاقیت در کنار هم قرار دادن آنها. با نگارین فود همراه باشید.


مواد اولیه پیتزا آووکادو

برای خمیر پیتزا می‌توانید از خمیر آماده یا نان‌های موجود در بازار استفاده کنید. خیلی از ما نمی‌دانیم نان‌های تافتون، پیتا و مدیترانه‌ای چه نان‌های خوبی برای پیتزاها هستند. لازم نیست زمانتان را برای درست کردن خمیر پیتزا صرف کنید. سری به سوپر مارکت یا نانوایی محل بزنید و کار را در چند دقیقه تمام کنید.

همچنین بخوانید: طرز تهیه خمیر پیتزا ساده و سریع

مواد لازم برای تهیه سس پستو

۳ حبه سیر

۲ مشت بزرگ برگ ریحان تازه

۳/۲ فنجان (۱۵۵ گرم) روغن‌زیتون سبک

۳/۱ فنجان (۲۰ گرم) خمیرمایه نوتریشنال (پودر خمیرمایه فعال را مقدار کمی حرارت می‌دهند.)

مقدار کمی نمک و فلفل

مواد لازم برای روی خمیر پیتزا

یک عدد آووکادو (برش خورده)

یک فنجان (۲۰۰ گرم) گوجه‌فرنگی گیلاسی یا مینیاتوری (برش خورده)

ریحان

پنیر توفو


طرز تهیه پیتزا آووکادو با سس پستو

  1. آوکادو، حبه‌های سیر، ریحان، روغن، پودر مایه‌خمیر و ادویه را در غذا ساز بریزید و به مدت دو دقیقه با سرعت‌بالا مواد را مخلوط‌کنید تا زمانی که کاملاً نرم شوند.
  2. حالا سس پستو را روی خمیر پیتزا بریزید و روی سس را با سبزیجاتی مثل گوجه مینیاتوری، ریحان،، پنیر توفو... یا هر چیزی که دوست دارید بپوشانید.
  3. پیتزا را درون فر قرار داده و اجازه دهید برای دو الی پنج دقیقه یا تا زمانی که پنیر توفو کاملاً ذوب شود، بپزد.
  4. کمی آووکادو را پوست‌ کنده و برای تزیین و بر روی پیتزا قرار دهید.
  5. سرو کنید و از خوردن آن لذت ببرید!


بعد از خوردن این پیتزا هیچ چیز به اندازه خوردن یک لیوان چای با یک کوکی وگان نمی‌چسبد. اینجا می‌توانید طرز تهیه کوکی دارچین گردو وگان را بخوانید.