حلوا از معروف‌ترین دسرهای ایرانی است. این شیرینی معروف هم ساده است و هم بسیار خوشمزه. حلوای آرد سفید ساده به عنوان شیرینی مجلس‌های مذهبی به عنوان نذری سرو می‌شود. به ویژه الان که به ماه رمضان نزدیک می‌شویم. بازار حلوا پختن بسیار گرم می‌شود. البته که خوشمزه‌ترین حلواهای دنیا توسط مادرها با عصاره عشق پخته می‌شود. اما بد نیست که همه ی ما دستور پخت این دسر معروف ایرانی را بلد باشیم.

دستور پخت حلوا

مواد اولیه حلوا:

آرد سفید دو لیوان

گلاب چهار قاشق غذاخوری

آب یک و نیم لیوان

رعفران دم‌کرده یک قاشق غذاخوری

روغن مایع یک لیوان

کره پنجاه گرم

شکر یک لیوان

پودر هل یا دانه هل به مقدار لازم

دستور پخت حلوا:

روغن را درون تابه می‌ریزیم و روی اجاق گاز می‌گذاریم تا داغ شود سپس کره را هم اضافه می‌کنیم. آرد را به تابه اضافه می‌کنیم و حرارت را ملایم کرده و هم می‌زنیم تا آرد کاملا سرخ شود. میزان تیره یا روشن شدن حلوای شما در این مرحله خیلی تعیین کننده است؛ یعنی به هر میزانی که آرد را تفت دهید، حلوا تیره‌تر می‌شود. در این مرحله آرد سرخ شده و عطر خوبی از آن بلند می‌شود. 

مراحل پخت حلوا

مراحل پخت حلوا

برای شربت حلوا، آب را با شکر مخلوط می‌کنیم و اجازه می‌دهیم بجوشد تا به شکل شربت دربیاید. حالا گلاب، هل و رعفران را اضافه می‌کنیم. آرد سرخ شده را از روی اجاق گاز برمی‌داریم و شربت را به آرد اضافه می‌کنیم. آرد و روغن بسیار داغ هستند و شما صدای جلز و ولز مواد را می‌شنوید. شربت را که به آرد اضافه می‌کنید آرد خودش را می‌گیرد و جمع می‌شود. نکته مهم اینجاست که بعد اضافه کردن شربت، حلوا نباید زیاد روی حرارت بماند چون شربت آن می‌سوزد. حالا مواد شما شکل حلوا را به خود گرفته است.

یک فوت کوزه‌گری اینکه در این مرحله دو تا دسته‌ی تابه را بگیرید، تابه را از روی گاز بلند کنید و مواد داخل تابه را کمی به دیواره‌ها بکوبید. با این کار حلوا یکدست و بسیار نرم می‌شود و شکل زیبایی به خود می‌گیرد.

مراحل پخت حلوا

حلوای شما آماده شد. آن را در ظرف مورد نظرتان بریزید و با پودر نارگیل، خلال بادام یا پسته، پرک بادام و هر چیزی که تمایل داشته باشید، می‌توانید تزیین کنید. 

روش دیگر اینکه می‌توانید حلوا را در قالب های آماده بریزید تا شکل قالب را به خود بگیرد و به این شیوه در مهمانی‌های خود سرو کنید.