با نزدیک شدن به فصل پاییز و خنک شدن تدریجی هوا تنها چیزی که می‌تواند حال آدم را جا بیاورد، یک سوپ گرم و مقوی است. سوپ دال عدس، یک غذای دلچسب ترکیه‌ای است که با دال عدس، بلغور، برنج، فلفل و سایر ادویه‌ها پخته می‌شود. این سوپ بیشتر در جنوب شرقی ترکیه پخت می‌شود و یک نمونه‌ی عالی از غذاهای محلی این منطقه است.

سوپ "Ezogelin" بافت صاف و خامه‌ای دارد و همین لذت خوردنش را دوچندان می‌کند.

غذاهای ترکی تنوع بسیار زیادی دارند که به ذائقه ما ایرانی‌ها خیلی نزدیک است. پس از این به بعد بیشتر درباره آن‌ها صحبت می‌کنیم.

مواد اولیه سوپ دال عدس:

یک پیاز ریز خرد شده

یک و نیم فنجان دال عدس 

نیم فنجان برنج

یک چهارم فنجان بلغور

یک قاشق آرد

4 قاشق غذاخوری کره

2 قاشق غذاخوری پودر فلفل قرمز

8 فنجان آب گوجه فرنگی (یا پوره)

2 قاشق چایخوری نمک

یک قاشق چایخوری نعنا خشک

برای تزئین از برش‌های لیمو تازه استفاده می‌کنیم.


در استان خوزستان هم غذای ساده و خوشمزه ای با دال عدس درست می کنند؛ دستور تهیه آن را در لینک زیر بخوانید:

دال‌عدس خوزستانی

دستور پخت سوپ دال عدس:

سه قاشق غذاخوری کره را در یک قابلمه بریزید و اجازه دهید آب شود. پیازهای خرد شده را اضافه کنید و اجازه دهید که رنگ پیازها شفاف شوند. 

آرد را به پیازها اضافه کنید و هم بزنید تا حباب ایجاد شود. اجازه دهید که آرد قهوه‌ای شود. 

آب گوجه فرنگی و فلفل قرمز را با 2 قاشق غذاخوری به مواد اضافه کنید. هم بزنید تا کاملا ترکیب شوند. در این مرحله به صورت اختیاری می‌توانید از آب گوشت برای طعم بیشتر و مقوی شدن سوپ استفاده کنید در غیر این صورت آب بریزد تا جوش بیاید. 

حالا دال عدس، برنج و بلغور را خوب با آب بشویید و به آب در حال جوش اضافه کنید. نمک را اضافه کنید و اجازه دهید که با حرارت کم بپزند. اجازه دهید که به آرامی بپزد و برنج و بلغور، عدس کاملا نرم شوند. 

حالا در یک تابه کوچک، یک قاشق غذاخوری کره باقیمانده را بریزید و نعنا خشک را به آن بیفزایید. یک دقیقه روی حرارت باشد کافیست، چون نباید نعنا بسوزد. 

اگر سوپ به مرحله‌ای رسید که بافت نرم و خامه‌ای داشت یعنی آماده است. نمک و ادویه‌ها را مطابق با ذائقه‌تان به سوپ اضافه کنید و نعنا داغ را درون سوپ بریزید و بهم بزنید. حالا از برش‌های لیمو تازه برای تزئین و سرو آن استفادهد کنید. سوپ لذیذ شما آماده است، نوش جان!