صبحانه‌ روزهای تعطیل یا روزهای خاص ما را معمولا نیمرو یا املت به همراه نان تازه می‌سازد. این بار به شما دستور تهیه یک املت خوشمزه را آموزش می‌دهیم که خوشمزگی روزهای تعطیل ما را چند برابر کند.

گوجه فرنگی و فلفل معمولا در پیش زمینه غذاهای ترکی زیاد دیده می‌شود. گوجه یا رب گوجه در کنار فلفل قرمز در ظرف‌های سالاد گرفته یا روی نان و توی خورشت‌ها همیشه در غذاهای ترکیه دیده می‌شود.

ما در این دستور غذا سیر را به همراه ماست اضافه کردیم که شاید فکر کنید برای صبحانه کمی عجیب بنظر برسد اما تا زمانی که این صبحانه را امتحان نکنید، متوجه نمی‌شوید تا چه اندازه لذیذ و خوشمزه‌ست.

مواد اولیه برای دو نفر:

2 عدد تخم مرغ

1 قاشق غذاخوری روغن زیتون

1 پیاز خلال شده

2 حبه سیر

1 فلفل دلمه‌ای قرمز کوچک

1 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی

2 گوجه فرنگی پوست گرفته شده و خرد شده

1 قاشق چای خوری نمک

1 پیاله ماست چکیده یا خامه ای

یک قاشق چایخوری پول بیبر 

فلفل سیاه به میزان لازم

خرید پول بیبر (فلفل قرمز گرانولی ترکیه) از فروشگاه نگارین فود


دستور پخت املت صبحانه به سبک ترکی:

پیاز خلال شده را به همراه روغن زیتون به مدت 10 دقیقه تفت دهید تا نرم و طلایی شود. نصف سیر خرد شده، رب گوجه فرنگی، فلفل دلمه‌ای قرمز خرد شده، گوجه فرنگی خرد شده، نمک و پول بیبر را روی حرارت قرار دهید تا آب گوجه فرنگی گرفته و فلفل پخته شود.

حالا پیاز که طلایی شد به بقیه مواد اضافه کنید.

تخم مرغ‌ها را در ظرفی بشکنید و خوب هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند. اگر دوست دارید تخم مرغ زرده و سفید جدا بماند، نیازی به هم زدن نیست.

حالا نصف دیگر سیر خرد شده را با ماست چکیده یا ماست خامه ای و کمی فلفل سیاه مخلوط میکنیم. سرو کردن این ماست در کنار املت بسیار مرسوم است و خیلی به بیشتر خوشمزه شدنش کمک می‌کند.

امیدواریم از پختن و نوش جان کردن این املت ترکی لذت ببرید.

املت ترکیه ای


دستور تهیه پودینگ سینه مرغ؛ دسر معروف ترکیه‌ای