یک شیرینی با طعم دلپذیر دارچین به همراه گردوهای تُرد؛ چه ترکیب فوق‌العاده‌ای خواهد داشت! شاید با خودتان بگوید بله همینطور است اما من وگان هستم پس باید خوردن چنین شیرینی دارچینی را برای همیشه فراموش کنم. نگران نباشید. در این یادداشت طرز تهیه این شیرینی را برای کسانی که رژیم وگان دارند توضیح می دهیم. چون گیاه‌خواری و وگانیسم نباید فرصت لذت بردن از خوراکی‌ها را از شما بگیرد. با نگارین فود همراه باشید.

همچنین بخوانید: طرز تهیه براوتی شکلاتی وگان

مواد لازم برای تهیه کوکی دارچین گردو وگان

 • ۷۵ گرم زردآلوی خشک‌شده
 • ۴/۱ فنجان (۶۰ گرم) آب داغ
 • ۱۵ گرم مغز پسته
 • ۴۰ گرم گردو
 • ۲۵ گرم دانه‌ کینوآ یا پودر بادام
 • ۱ قاشق غذاخوری پودر دارچین


 طرز تهیه کوکی دارچین گردو وگان

 1. اجاق را از قبل در دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد گرم‌کنید. زردآلوها را به مدت ۱۰ دقیقه در آب داغ قرار دهید، سپس آب ظرف را خالی کنید.
 2. به‌وسیله یک گوشت‌کوب برقی یا غذا ساز گردوها را خرد کنید تا شبیه خرده‌نان شوند. زردآلوها را اضافه کرده و تا زمانی که کاملاً نرم شوند، مخلوط‌کنید.
 3. در این مرحله گردو، پودر بادام یا کینوآ و پودر دارچین را اضافه کرده و دوباره مواد را باهم مخلوط‌کنید. داشتن کمی خرده پسته یا گردو در ترکیب مهم نیست زیرا نیازی نیست که کاملاً نرم باشد.
 4. خمیر را بین دوبرگه روغنی ریخته و بعد به‌وسیله یک لیوان یا فنجان و یا کاتر شیرینی ۱۰ عدد شیرینی کوچک از خمیر خارج کرده و در سینی فر قرار دهید. سپس به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه آن‌ها را در فر بپزید تا لبه‌های آن قهوه‌ای شود.
 5. شیرینی ها را از فر خارج کرده و به مدت پنج دقیقه اجازه دهید تا خنک شوند. اگر بیشتر از این زمان باقی بمانند، به ته سینی خواهند چسبید. درنهایت قبل از اینکه نوش جان‌کنید، برای ۱۰ دقیقه دیگر بگذارید شیرینی‌ها کاملاً خنک شوند.

حالا شما یک کوکی گردویی با عطر عالی و طعم  فوق‌العاده دارید که به خاطر خوردنش مجبور نیستید بی‌خیال رژیم غذایی گیاهخواری‌ شوید.

شیرینی‌های وگان دیگری بلدید؟ اگر دوست دارید دستور پختشان را اینجا برای دیگر دوستان وگان به اشتراک بگذارید.