اگر تاکنون عادت کرده‌اید که با مرغ غذاهای تکراری درست کنید، پیشنهاد می‌کنم این مطلب را تا انتها دنبال کنید تا با یک دستور بسیار لذیذ از تکه‌های مرغ کباب شده با ادویه خوش عطر زعتر آشنا شوید.

در این دستور طبق سلیقه‌تان می‌توانید از مرغ با پوست یا بدون پوست استفاده کنید.

مواد اولیه مرغ کبابی با ادویه زعتر:

دو یا دونیم ران مرغ 

یک پیاز متوسط قرمز 

سه حبه سیر

دو لیموی تازه 

یک و نیم فنجان روغن زیتون 

دو فنجان ماست یونانی یا ماست چکیده

یک قاشق غذاخوری زعتر (خرید ادویه زعتر از فروشگاه نگارین فود)

یک قاشق گشنیز تازه خرد شده

یک قاشق چایخوری پوست لیموی رنده شده


دستور پخت مرغ عسلی با پلو در 15 دقیقه

طرز پخت مرغ کبابی با زعتر:

در گام اول ابتدا فر را در دمای 325 درجه گرم کنید. ران مرغ را کاملا خشک کنید، با نمک، روغن زیتون و زعتر کاملا ترکیب کنید. سپس تکه‌های مرغ را  با پیاز، سیر و لیمو مخلوط کرده و در سینی فر بچینید.  50-60 دقیقه زمان میبرد تا ران مرغ کاملا پخته شود. البته باید زمانی را هم برای گریل شدن ران مرغ‌ها اختصاص دهید تا کبابی و قهوه‌ای شود که در ادامه گفته می‌شود.

در همین حین، یک حبه سیر را در کاسه رنده کنید. کمی نمک و پوست لیمو ترش اضافه کنید و حالا ماست را بریزید. ماست آماده شد و کنار میگذاریم.

در مرحله بعد، بعد از گذشت 50 دقیقه و پخت ران مرغ، سینی فر را خارج کنید. پیاز، سیر و لیموترش را برمی‌داریم و مجدد سینی فر را با دمای بیشتر 425 درجه میگذاریم تا ران مرغ کاملا کبابی شود.

حالا برای سرو، ماستی که آماده کردید را ته ظرف پهن کنید و ران‌های مرغ، پیاز و سیر کبابی شده را روی آن بریزید.

اگر دوست داشتید میتوانید با ترکیب روغن زیتون، سیر رنده شده، گشنیز، پوست لیمو و زعتر یک سس اضافه درست کنید و مجدد روی مرغ بریزید.

این دستور پخت مرغ کبابی فوق العاده خوشمزه است و می‌توانید به عنوان یک وعده غذای خاص و مجلسی در کنار خانواده و دوستانتان نوش جان کنید.

طرز تهیه مرغ مراکشی با ادویه راس الحانوت