قهوه هسته خرما چطور باعث کاهش وزن می‌شود

قهوه هسته خرما چطور باعث کاهش وزن می‌شود

تا امروز مقالات زیادی درباره قهوه هسته خرما و یا دمنوش هسته خرما در سایت نگارین فود منتشر کرده‌ایم. همان طور که در اغلب این مقالات هم اشاره کردیم مصرف منظم و روزانه قهوه هسته خرما می‌تواند به کاهش وزن کمک کند.

قهوه هسته خرما جایگزینی سالم برای قهوه کافئین دار

با اینکه قهوه هسته خرما خواص بی‌نظیری دارد اما این یکی بیشتر از همه برای مصرف‌کنندگان آن جذاب و وسوسه برانگیز است. تا جایی که گاهی با سوالاتی مانند: «با مصرف قهوه هسته خرما چند کیلو در هفته کم خواهم کرد» مواجه می‌شویم.

اینجور وقت‌ها ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا باورهای اشتباه که اغلب هم به قصد بازاریابی توسط فروشندگان این محصول بزرگنمایی و ترویج می‌شود را به چالش بکشیم و با دادن اطلاعات درست به خریداران قهوه هسته خرما در یک خرید آگاهانه کمک کنیم.

در این مقاله درباره اینکه چطور قهوه هسته خرما می‌تواند باعث کاهش وزن شما شود و این کاهش وزن به چه میزانی است بیشتر صحبت می‌کنیم.

برای خرید قهوه هسته خرما به نگارین فود مراجعه کنید

چرا دچار اضافه وزن شده‌اید؟

پیش از بررسی اینکه آیا قهوه هسته خرما باعث لاغری می‌شود یا نه باید از خودمان بپرسیم چرا چاق شده‌ایم. چاقی دلایل زیادی دارد. طب سنتی و مدرن هر کدام دلایلی برای چاقی ذکر می‌کنند.

گاهی عدم تعادل میان کالری دریافتی با فعالیت‌های بدنی دلیل تجمع چربی در بدن و چاقی است. گاهی کم کاری تیروئید و عدم هماهنگی میان هورمون‌ها باعث چاقی می‌شود و ما بدون اینکه غذای زیادی بخوریم و با اینکه همواره ورزش می‌کنیم دچار چاقی می‌شویم. گاهی کبد چرب می‌تواند بدن را دچار استاپ و توقف در کاهش وزن کند.

بعضی‌ها ظاهر چاقی دارند اما چاقی آنها نه به دلیل تجمع چربی در بدن بلکه به دلیل احتباس آب در بافت‌ها ایجاد شده که خود این اتفاق می‌تواند دلایل زیادی مثل نارسایی کلیوی و یا سندروم‌های پیش از قاعدگی داشته باشد که بهتر از با مراجعه به پزشک تشخیص داده و حل شود.

طب سنتی هم درباره چاقی نظرات خودش را دارد. مثلا غلبه بلغم یعنی افزایش سردی و تری می‌تواند باعث چاقی باشد بدون اینکه کالری زیادی دریافت کرده باشیم و یا هورمون‌ها یا سوخت و ساز بدنمان دچار مشکلی باشد.

حالا با توجه به تمام اینها، شما چرا دچار اضافه وزن شده‌اید؟ اگر تا امروز جواب این سوال را نمی‌دانید می‌توانید با مراجعه به متخصص تغذیه و متخصص داخلی و انجام آزمایشات لازم به جواب سوالتان برسید.

حالا بعد از دانستن همه اینها وقت آن رسیده که با هم بررسی کنیم که آیا قهوه هسته خرما یا دمنوش هسته خرما یا هسته خرمای پودر شده می‌تواند به کاهش وزن شما کمک کند یا نه.

قهوه هسته خرما و طب سنتی

بر اساس طب سنتی قهوه هسته خرما گرم و خشک است. یعنی می‌تواند دارویی ضد تری و سردی و یا ضد بلغم باشد. اگر نظرات طب سنتی درباره اینکه بلغم عامل چاقی است را بپذیریم پس مصرف منظم دمنوش هسته خرما، سه فنجان در روز، می‌تواند بدن شما را به مرور گرم و در صورتی که عواملی مانند دریافت کالری بیش از حد یا مشکلات هورمونی نداشته باشید می‌توانید به مرور زمان کاهش وزن را احساس کنید.

همینطور گرم شدن معده تمایل شما به ریزه‌خواری یا مصرف زیاد شیرینی‌جات را کم می‌کند و به مرور کالری دریافتی شما محدودتر خواهد شد.

قهوه هسته خرما و پاکسازی کبد

کبد چرب یکی از مشکلاتی است که این روزها بسیاری از ما با آن درگیر هستیم. تغییر سبک زندگی، مصرف زیاد مواد غذایی دارای نگه‌دارنده، مصرف نوشیدنی‌های گازدار، مصرف شکر، کم تحرکی و عوامل ژنتیکی باعث شده‌اند شیوع کبد چرب در میان مردم زیاد و زیادتر شود.

یکی از هزاران مشکلی که کبد چرب می‌تواند ایجاد کند افزایش وزن و بعد استاپ وزنی پس از رژیم است. به این معنا که بعد از شروع رژیم لاغری وزن شما ثابت می‌شود و هر چه تلاش می‌کنید پایین نمی‌آید. در چنین شرایطی پاکسازی کبد اولویت پیدا می‌کند. زیرا در این صورت روند لاغری شما تسریع می‌شود و همین لاغری مجددا بر کاهش چربی‌های دور کبد کمک می‌کند.

نوشیدن منظم قهوه هسته خرما (سه فنجان در روز) می‌تواند به پاکسازی کبد کمک کند. پس از یک دوره چهل روزه تا سه ماهه به مرور علائم پاک شدن کبد با رفع جوش‌ها و لک‌های پوستی یا کاهش سایز دور شکم بروز می‌کنند و رژیم لاغری شما روند بهتری طی خواهد کرد.

اما به یاد داشته باشید بعد از پاکسازی کبد به کمک قهوه هسته خرما باید ورزش و رژیم لاغری را هم به شیوه زندگی جدیدتان اضافه کنید تا دوباره اسیر کبد چرب نشوید.

قهوه هسته خرما و کنترل قند خون

تحقیقات نشان می‌دهند مصرف منظم قهوه هسته خرما می‌تواند قند خون را کنترل کند. بنابراین اگر قند خون بالا عامل چاقی شماست می‌توانید با دمنوش قهوه هسته خرما قندتان را کنترل و به مرور لاغرتر شوید.

قهوه هسته خرما و بهبود عملکرد کلیه

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، گاهی اوقات حبس مایعات در بدن باعث پف آلود شدن ظاهر و چاق به نظر آمدن می‌شود. در این صورت دلیل احساس چاقی شما به دلیل بالا بودن میزان چربی در بدنتان نیست. پیشنهاد ما پیش از خرید قهوه هسته خرما این است که به متخصص کلیه مراجعه کنید. قهوه هسته خرما به عنوان یک درمان مکمل می‌تواند عملکرد کلیه را بهبود دهد و به خروج بهتر مایعات از بدنتان کمک کند.

قهوه هسته خرما و افزایش سوخت و ساز بدن

حتما برای شما هم پیش آمده که سالم خوری را شروع کرده باشید، کالری دریافتی را کنترل و به طور منظم ورزش کرده باشید. اما نتیجه آنقدرها هم مطلوب نیست. روند کاهش وزن هرچند خیلی هم کند نیست ولی تصور می‌کنید می‌تواند سریع‌تر هم باشد. نوشیدن قهوه هسته خرما پیش از انجام فعالیت ورزشی و همینطور بعد از هر وعده غذایی کمک می‌کند سوخت ساز بدن شما بالا برود و نتیجه مطلوب‌تری از ورزش و رژیم بگیرید.

بالاخره قهوه هسته خرما می‌تواند باعث لاغری شود؟

بعد از همه این توضیحات فکر می‌کنید دمنوش هسته خرما چقدر می‌تواند در کاهش وزن شما موثر باشد؟ قطعا جواب فرد به فرد و مورد به مورد متفاوت است. شما بر اساس شرایط جسمانی و نوع رژیم غذاییتان جوابهای متفاوتی از مصرف این نوشیدنی مفید خواهید گرفت.

اما می‌توان این مژده را داد که قهوه هسته خرما در کنار سلامت عمومی جسم شما، یک رژیم غذایی متعادل و فعالیت بدنی قابل قبول می‌تواند روند کاهش وزن شما را تسریع کند.

دمنوش هسته خرما پیش از اینکه دارویی برای لاغری یا کاهش چربی و قند خون باشد، یک نوشیدنی خوشمزه از نخلستان‌های جنوب ایران است. نوشیدنی خوشمزه‌ای که در سایه نوشیدنی‌های صنعتی و تغییر سبک زندگی به مرور رو به فراموشی گذاشته. نگارین فود از اولین برندهای ایرانی است که با معرفی این نوشیدنی تلاش کرد این نوشیدنی فراموش شده را زنده کند. این تلاش، امروز توانسته به رونق کسب و کار مردم بومی جنوب ایران به خصوص زنان کمک کند.

شما می‌توانید با خرید دمنوش هسته خرما سهمی در این رونق و توانمندسازی داشته باشید.
همچنین بخوانید...

10 بهمن 1399 نوشیدنی‌ها مجله غذا و سلامتی خرید قهوه هسته خرما قهوه هسته خرما هسته خرما نوشیدنی

دیدگاه‌های بازدیدکنندگان

سلام خسته نباشیدخیلی ممنون ازراهنمایتون🙏⚘⚘⚘⚘

595 روز پیش ارسال پاسخ

دمنوش قهوه خرما بسیار خوشمزه و مفیده
و می‌توان جایگزین قهوه های بازاری که سرد وخشک هستن وبرای قلب مضرند باشه

366 روز پیش ارسال پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
درباره‌ی نویسنده
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...